מהו התת מודע ואיך מחשבה יוצרת מציאות?

קרה לכם שלפעמים שאתם מחליטים משהו והוא לא נמשך להרבה זמן? שהחלטתם להתחיל להתאמן ואחרי שבועיים הפסקתם? שהחלטתם להשקיע בפרוייקט חדש או לימודים או משהו אחר בחיים שלכם ואחרי כמה זמן זה נעלם? יש לזה כמה סיבות אבל הכל מתחיל מהתת מודע שלנו אבל בואו נעשה סדר..

מהו התת מודע?: חקר הכוח השקט שבתוכו

התת מודע הוא כוח רב עוצמה השוכן מתחת לפני השטח של המודעות המודעת שלנו. זה החלק של המוח שלנו שפועל באופן אוטומטי, השולט במחשבות, ברגשות, באמונות והתנהגויות שלנו מבלי שאנחנו אפילו מודעים לכך. בניגוד למודע, שאחראי על החשיבה הרציונלית שלנו, קבלת ההחלטות ופתרון הבעיות, תת המודע הוא יותר אינטואיטיבי ואינסטינקטיבי.

התת מודע הוא כמו מאגר עצום של מידע וחוויות שצברנו במהלך חיינו. הוא מאחסן את הזיכרונות, האמונות והתניות העבר שלנו, מעצב את תפיסת המציאות שלנו ומשפיע על המחשבות והפעולות שלנו. זהו גם השער ליצירתיות, לאינטואיציה ולחיבור הרוחני שלנו.

בעוד שהמוח המודע פועל ברגע ההווה, לתת-מודע יש היקף רחב יותר, המקיף גם את העבר וגם את העתיד. זה כל הזמן מעבד מידע ויוצר אסוציאציות על סמך חוויות העבר והאמונות שלנו. משמעות הדבר היא שתת המודע שלנו יכול לעבוד עבורנו, לעזור לנו להשיג את המטרות שלנו ולבטא את הרצונות שלנו, או נגדנו, לעכב אותנו עם אמונות מגבילות והתנהגויות מחבלות בעצמנו.

הבנת הכוח של התת מודע חיונית לצמיחה, לשינוי אישי ולהגשמה עצמית. על ידי הפיכתנו למודעים לדפוסים ולאמונות התת-מודעות שלנו, אנו יכולים להתחיל לתכנת מחדש ולהתאים אותם לרצונות ולמטרות המודעות שלנו. ניתן להשיג זאת באמצעות תרגולים כגון מדיטציה, הדמיה, הצהרות והיפנוזה, המאפשרים לנו לגשת לתת המודע ולשתול הצעות וכוונות חיוביות.

מודע ותת מודע

מודע – המודע זה מה שלמדנו במהלך החיים, הגיון בריא, דברים שספגנו מהסביבה, חברים משפחה ובעצם כל מה שאנחנו יודעים כיום. 

תת מודע – התת-מודע הוא בעצם החלק בראש שאחראי על המחשבות שלנו, על ההרגלים שלנו, האזור נוחות ומקום המוצא שאנחנו תמיד חוזרים אליו כשמגיע דפוס חוזר כלשהו . 

לדוגמה :
איך אנחנו מגיבים כשאנחנו מפחדים? זה נמצא בתת מודע.
איך אנחנו מגיבים לקשיים? קשיים בעבודה? קשיים בזוגיות? קשיים כלכליים?
איך אנחנו מתנהלים במצבי לחץ? 

הבנתם את העקרון כל זה נמצא בתת מודע שלנו אנחנו מעצבים אותו במהלך הילדות שלנו וסופגים בעיקר התנהגויות דפוסי חשיבה והתנהגות מהסביבה .

התת מודע שלנו אחראי על המחשבות שלנו מה שיוצר רגשות ופעולות מה שמביא לאותה התוצאה.
הבשורה המשמחת בכל זה שאנחנו יכולים "לתכנת" את התת מודע שלנו, אנחנו יכולים להכניס הרגלים ודפוסי חשיבה של מצליחנים בכדי להגיע לתוצאות הרצויות. 

בסוף אותם אנשים מצליחים מצליחים בגלל דפוסי החשיבה שהם רכשו להם במהלך חייהם, הידע וההתמקצעות שלהם במה שהם עוסקים, היכולת התמדה שלהם לצלוח אתגרים יותר מאחרים זה פשוט תכנות נכון של התת מודע.

תמונה של חשיבה חיובית מזמנת מציאות לפי חוק המשיכה בלוח חזון אישי

כיצד משפיע התת מודע על הפעולות שלנו?

הפעולות שלנו מושפעות מאוד מתת המודע שלנו, למרות שלא תמיד אנו מודעים לכך. התת מודע אוחז באמונות שלנו, בעמדות ובערכים המושרשים עמוקות שלנו שמעצבים את תפיסת העולם שלנו ומשפיעים על האופן שבו אנו מתנהגים. אמונות תת-מודעות אלו פועלות כמסננים שדרכם אנו מפרשים ומגיבים למצבים, לעתים קרובות פועלים בטייס אוטומטי ללא מחשבה מודעת.

התת מודע שלנו מחפש כל הזמן לשמור עלינו בטוחים ונוחים בהתבסס על חוויות העבר. הוא יוצר הרגלים ושגרה המאפשרים לנו לנווט בחיים ללא מאמץ. עם זאת, התגובות האוטומטיות הללו יכולות להגביל אותנו גם אם הן נטועות בפחד, בספק עצמי או באמונות שליליות. לדוגמה, אם יש לנו אמונה בתת מודע שאנחנו לא מספיק טובים, זה יכול להוביל להתנהגויות של חבלה עצמית או לעכב את עצמנו מלקיחת סיכונים ולרדוף אחרי החלומות שלנו.

תת המודע ממלא גם תפקיד בקבלת החלטות. למרות שאנו עשויים לחשוב שאנו עושים בחירות על סמך היגיון ותבונה, תת המודע שלנו משפיע לרוב על ההחלטות שלנו על סמך רגשות וחוויות עבר. היא אחראית לתחושות הבטן והאינטואיציה שמנחות אותנו בקבלת בחירות שמתיישרות עם הרצונות והערכים העמוקים יותר שלנו.

בנוסף, התת מודע שלנו משפיע על שפת הגוף והתקשורת הלא מילולית שלנו. זה יכול להשפיע על האופן שבו אנו מציגים את עצמנו, כיצד אנו מתקשרים עם אחרים ועל האנרגיה שאנו פולטים. אנשים יכולים לעתים קרובות לחוש את האמונות והרגשות התת מודעים שלנו באמצעות רמזים עדינים אלה, גם אם אנו מנסים להסתיר או לדכא אותם במודע.

חוק המשיכה: איך מחשבות מתגלות כמציאות

חוק המשיכה הוא מושג רב עוצמה המצביע על כך שלמחשבות ואמונות שלנו יש את היכולת למשוך חוויות ותוצאות תואמות לחיינו. הוא מבוסס על הרעיון שדומה מושך דומה, ושהמחשבות והרגשות הדומיננטיים שלנו יוצרים שדה מגנטי שמושך אלינו אנרגיה דומה.

כוחה של חשיבה חיובית:
אחד מעקרונות המפתח של חוק המשיכה הוא החשיבות של התמקדות במחשבות ובאמונות חיוביות. כאשר אנו חושבים באופן עקבי באופן עקבי ויש לנו חזון ברור של מה שאנו רוצים להפגין, אנו שולחים רטט שמתיישר עם הרצונות שלנו. אנרגיה חיובית זו מושכת חוויות חיוביות דומות, אנשים והזדמנויות למציאות שלנו.

שינוי אמונות מגבילות:
על מנת לנצל את מלוא הפוטנציאל של חוק המשיכה, חיוני לזהות ולשחרר כל אמונות מגבילות שעשויות לחסום את הרצונות שלנו. אמונות מגבילות אלו הן לעתים קרובות תת-מודעות ויכולות לשמש מחסומים להגשמת החלומות שלנו. על ידי החלפה מכוונת של אמונות מגבילות אלו באמונות מעצימות, אנו מעבירים את הרטט שלנו ופותחים את עצמנו לאפשרויות חדשות.

נקיטת פעולה מעוררת השראה:
בעוד שחשיבה חיובית היא מרכיב חיוני בחוק המשיכה, זה לא מספיק פשוט לדמיין ולקוות שהרצונות שלנו יתבטאו. נקיטת פעולה בהשראתה היא שלב קריטי בתהליך הביטוי. על ידי יישור המחשבות והאמונות שלנו עם פעולה מכוונת, אנו משתתפים באופן פעיל ביצירה המשותפת של המציאות שלנו. פעולה זו יכולה להיות גם פנימית, כגון תרגול הכרת תודה והצהרות, וגם חיצונית, כגון חיפוש הזדמנויות ונקיטת צעדים לקראת המטרות שלנו.

אנשים מצליחים באמצעות מחשבה יוצרת מציאות של חוק המשיכה

הנה כמה דפוסי התנהגות של אנשים מצליחים

התמדה- לעבוד בצורה מסודרת ולנצח ברגעים הקטנים שלפני זה הייתם מוותרים לעצמכם

אמונה –

אמונה בעצמם 
אמונה שלכל דבר יש סיבה והכל מסתדר לטובתם
אמונה שכל מבוקשם בדרך אליהם 

מיקוד –
התמקדו במשהו שאתם רוצים להתמקצע בו ותלמדו כמה שיותר כדי להיות כמה שיותר מקצועיים בתחום

התפתחות-
כל הזמן ללמוד משהו חדש שקשור לתחומם לחזק את אותו התחום

חשיבה חיובית- חשיבה ומיקוד על הדברים החיובים בכל סיטואציה, כמו שאמרנו מחשב יוצרת מציאות וחשוב מאוד לחשוב בצורה חיובית ככה שיתנו הרגשה חיובית ולזמן את האירועים שיגרמו לנו להמשיך להרגיש ככה.

צעדים קטנים- חשוב לא להעמיס על עצמנו מידי, צעדים קטנים ופשוטים ולאט לאט להוסיף ככל שתעשו את זה יותר ככה תגיעו לתוצאות בטווח הרחוק ותרכשו הרגל נכון.

הכרת תודה – הכרת תודה על כל דבר שיש לנו בחיים זה אחד הכלים הכי חשובים שיש לשינוי תודעה, אנחנו מעריכים את הדברים הקטנים ואומרים ליקום תודה על כך הביא לנו אותם.
הכרת תודה היא אחד הכלים המשמעותיים ביותר ליצירת מציאות כי יש חוק מאוד פשוט ביקום – אם אתם לא יודעים לברך על הקטן כנראה שלא תדעו גם על הגדול .
תגידו אפילו על אירועים קטנים שקוראים לכם במהלך היום תודה תחייכו ותמשיכו אתם תרגישו את ההבדל.

הדמיה ותרגול חשיבה יוצרת מציאות

אחד הכלים החזקים ביותר שיש היום בכל נושא חוק המשיכה ומשיכת מציאות רצויה הוא יכולת ההדמיה .
לפי מחקרים תת המודע שלנו לא מבחין בין דמיון למציאות, המוח האנושי מבחין בצורה זהה בין דימיון לבין המציאות שאנחנו מבצעים בפועל .

הדמיה תגרום לנו להרגיש שכבר השגנו את מה שרצינו וככל שנאמין יותר שמגיע לנו ונתמקד במשהו שאנחנו רוצים להשיג בין אם זה משפחה , קריירה, בית, זוגיות, מכוניות וכל מה שעולה בדעתכם, היקום הוא אין סופי ויבצע פעולות ודברים המשתנים בחייכם כדי לתת לכם את מה שאתם רוצים ומבקשים.

חוק המשיכה עובד כל הזמן חשוב שנדע להשתמש בחשיבה שלנו בכדי להפוך את החלומות שלנו למציאות.

יש כלים שיכולים לעזור לנו לתחנת את התת מודע וליצור הדמיה אבל ריכזנו בשבילכם כמה כלים משמעותיים שתוכלו להשתמש בהם בכדי להתחיל ולמשוך את המציאות הרצויה.

לוח חזון

לוח חזון הוא אחד הכלים העוצמתיים ליצירת מציאות רצויה.
לוח חזון זה לוח המתאר את המציאות שאנחנו רוצים לזמן. כל מה שהייתם רוצים אי פעם אפשר להכניס ללוח החזון .

קריירה
משפחה
זגויות
כסף
בית החלומות שלכם
גוף החלומות שהייתם רוצים
תחביבים
מכונית החלומות שלכם 
חופשות 

וכל מה שעולה בדעתכם

אז איך זה פועל? 
לוח חזון אישי פועל על התת מודע שלנו, אנחנו מסתכלים על הלוח ומדמיינים שאנחנו כבר השגנו את מה שרצינו משלבים עם זה הרגשה חיובית וכיפית שהיינו מרגישים אם החלומות שלנו על הלוח היו מתגשמים.
לוח החזון צריך להיות במקום שתרגישו בנוח להיות בו, הוא יכול להיות בחדר השינה, בחדר העבודה, משרד או סלון מה שתרגישו בנוח איתו חשוב שגם אם אתם לא מדמיינים באותו הרגע שהוא יהיה בזווית העין במקום שאתם נמצאים, התת מודע שלנו קולט המון דברים שאנחנו לא קולטים ביום יום המודע שלנו אז חשוב מאוד שיהיה בזוווית העין.

תבנית דוגמה ללוח חזון בהתאמה אישית של 3WISH

מדיטציה

מדיטציה כלי שמאוד חשוב ועוזר אפשר לעשות אותו בכל מקום ולדמיין את המציאות הרצויה, רצוי לעשות מדיטציה במקום שקט אפילו למשך עשר דקות ביום לשים מוזיקה מדריך מדיטציה ולנשום עמוק ולהרגע.

אחד הדברים שמדיטציה עושה היא גורמת להדמיה ודמיון של מציאות רצויה ומנקה את האנרגיה מהמחשבות הפחות טובות שלנו ממהלך היום.
חשוב לציין שמדיטציה עובדת מצוין עם לוח חזון מהסיבה כשאתם ממוקדים ויודעים איך הרצונות שלכם נראים ומתאמנים על הדמיון בצפייה בלוח החזון האישי שלכם במהלך המדיטציה אתם יכולים לראות תמונה יותר נקיה ממוקדת ומושכת את המציאות שאתם רוצים בחייכם.

לסיכום, תת המודע שלנו משפיע על החיים היומיומיים שלנו, אנחנו צריכים לדעת ליעל את זה לטובתנו בכדי להגשים את המטרות הרצונות והחלמות שלנו.

אנחנו צריכים למקד את המילים, רגשות, מחשבות ופעולות שיהיו תואמות עם המטרות שלנו. 
ככל שנאמין יותר שזה שחנו ככה חוק המשיכה יזמן את המטרות שלנו אלינו.

חשוב לנו לציין – לשבת בבית וכל היום לעשות מדיטציה ולהסתכל על הלוח חזון זה לבד לא יעזור צריכים לבצע פעולות קטנות ולאט לאט להגדיל את הפעולות, להתמקצע ולהיות ממוקדים ותמיד להתמיד 🙂

סרטון המסביר על תת המודע ומחשבה יוצרת מצאיות

אז מה היה לנו עד עכשיו..

תוכן עניינים

לעוד מאמרים מפתחי תודעה

עוד בנושא

מהו תת המודע ואיך הוא פועל? תמונה המשקפת את תת המודע של הבנאדם על פי מחשבותיו חוק המשיכה ויצירת מציאות

מהו התת מודע ואיך מחשבה יוצרת מציאות?

קרה לכם שלפעמים שאתם מחליטים משהו והוא לא נמשך להרבה זמן? שהחלטתם להתחיל להתאמן ואחרי שבועיים הפסקתם? שהחלטתם להשקיע בפרוייקט חדש או לימודים או משהו אחר בחיים שלכם ואחרי כמה זמן זה נעלם? יש לזה כמה סיבות אבל הכל מתחיל מהתת מודע שלנו אבל בואו נעשה סדר..
Read More
לוח חזון 11 חלקים כדוגמה לתמונת קנבס של חברת 3WISH לוח חזון - כל מה שצריך לדעת

איך להכין לוח חזון שעובד ולהפוך את החלומות שלך למציאות

לוח חזון הוא כלי חיוני שיכול לשנות את חייכם ולעזור לכם להשיג את המטרות שלכם. הכנו לכם הסבר קצר מדוע חשוב ליצור לוח חזון ולמה הוא כל כך יעיל: מבהיר את המטרות שלכם: יצירת לוח חזון דורשת ממכם להגדיר בבירור את המטרות שלכם ולדמיין אותן. כאשר יש ייצוג מוחשי של השאיפות שלכם, קל יותר להישאר ממוקדים במטרה. תזכורת מוטיבציה יומית: לוח החזון שלכם משמש כתזכורת יומית לחלומות ולרצונות האישיים שלכם. על ידי הצבתו במיקום גלוי, אתם חשופים כל הזמן למטרות שלכם, מה שיכול לשמור על המוטיבציה בדרך להצלחה ✅
Read More
תמונה מעוררת השראה ומוטיבציה של עלה שרוצה לגדול להיות עץ הגשמה עצמית מוטיבציה והצלחה

משפטי מוטיבציה והשראה של האנשים המצליחים בהיסטוריה

למשפטי מוטיבציה יכולים להיות השפעה חיובית על המחשבות, הרגשות וההתנהגויות שלנו. הם יכולים לעזור לנו: הגדילו את המוטיבציה והפרודוקטיביות שלכם: כאשר אנו קוראים או שומעים משפט מוטיבציה, זה יכול לעורר אותנו לפעולה ולהשיג את המטרות שלנו. שפרו את מצב הרוח שלכם: משפטי מוטיבציה יכולים לעזור לנו להתמקד בהיבטים החיוביים של חיינו ולהרגיש אופטימיים יותר לגבי העתיד. הפחיתו מתח וחרדה: משפטי מוטיבציה יכולים לעזור לנו למסגר מחדש את המחשבות שלנו ולראות אתגרים כהזדמנויות לצמיחה. הגבירו את הביטחון העצמי וההערכה העצמית שלכם: משפטי מוטיבציה יכולים להזכיר לנו את החוזקות והיכולות שלנו, ולעזור לנו להאמין בעצמנו.
Read More
תמונה של אטום הנמצא בתדרים אנרגטיים המשפיעים על חוק המשיכה חוק המשיכה ויצירת מציאות

כל מה שלא ידעתם על תדרים אנרגטיים

תדרים אנרגטיים הם תנודות של אנרגיה הקיימות סביבנו ובתוכנו. הם בלתי נראים לעין בלתי מזוינת, אבל יש להם השפעה משמעותית על הרווחה הפיזית, הרגשית והרוחנית שלנו. כל דבר ביקום מורכב מאנרגיה, והכל רוטט בתדר שונה. לגוף שלנו, למחשבות שלנו, לרגשות שלנו ואפילו לאובייקטים שסביבנו יש תדרים אנרגטיים ייחודיים משלהם.
Read More
תמונה של מאזניים המתארים את חוקי היקום חוק המשיכה ויצירת מציאות

12 חוקי היקום ליצירת מציאות

כבר שנים רבות ידוע לגורואים, מורים רוחניים מדענים וכו', שהיקום פועל על פי 12 חוקי יסוד שיתקיימו תמיד בכל הנסיבות ובלי יוצא מן הכלל. בהבנת חוקי היקום נמצא כלי יקר שמאפשר לנו לשנות את דרכנו שבה אנו יוצרים ומשפיעים על המציאות. המחקר וההבנה של אלו החוקים מאפשרים לנו לנצל את הכוחות הטבעיים של היקום כדי להביא את הרצון שלנו לממש וליצור את המציאות שאנחנו מרגישים הכי טוב עם היא. בעזרת הבנה אמיצה של כל אחד מחוקי היקום, אנחנו יכולים לשנות כיוון, לכוון את האנרגיה ולשים לה גבולות - ובכך ליצור את המציאות האישית שאנחנו מעוניינים בה.
Read More

אנחנו אתכם בשנה המאתגרת הזאת - 20% על כל האתר .

Open chat
צריך עזרה?
שלום👋
איך אפשר לעזור?